Sprzedaż wierzytelności

Fortunato S.A. zarządza portfelami wierzytelności nabywanymi na własny rachunek, jak również tymi, które nabywa w ramach cesji na fundusze sekurytyzacyjne, którymi zarządza AgioFunds TFI S.A.

Nabywanie portfeli wierzytelności na własny rachunek jak i na zlecenie Funduszu Sekurytyzacyjnego, których Fortunato S.A. jest asset managerem to wiodąca działalność Fortunato S.A.. Obecnie Spółka zarządza aktywami o wartości nominalnej 1 947 666 217 PLN, z czego na rynku Rumuńskim 732 781350 PLN.

Z punku widzenia sprzedającego jest to najistotniejszy element zarządzania wierzytelnościami gdyż jest najszybszym sposobem na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Wykupujemy bezsporne, w pełni wymagalne oraz nieprzedawnione należności wynikające z: faktur Vat, umów oraz prawomocnych tytułów wykonawczych. Specjalizujemy się w dochodzeniu spraw trudnych dzięki czemu  skutecznie, ale przede wszystkim etycznie prowadzimy działania prowadzące do odzyskania wierzytelności. Działając od 2008 roku, należymy do grupy około 20 firm regularnie uczestniczących w przetargach organizowanych przez banki, telekomy i dostawców usług masowych.

 

Wypracowane i sprawdzone modele wyceny portfeli, oferowanych zarówno w drodze przetargów jak i indywidualnych negocjacji, pozwalają nam każdorazowo zaproponować Państwu cenę odzwierciedlającą ich rynkową wartość. Cena wykupu obliczana jest od wartości nominalnej portfela wierzytelności na podstawie analizy statystycznej portfela oraz jakości spraw dłużników. Kryteria które bierzemy pod uwagę to m.in. podstawa prawna zobowiązania, całkowita wartość portfela, liczba spraw, średnie saldo, jakość dokumentacji oceniana w trakcie badania Due Diligence.

  

Podstawowym etapem transakcji sprzedaży portfela wierzytelności jest jego przygotowanie przez sprzedającego, który określa przedmiotowe wierzytelności transakcji, a następnie przedstawia je w celu analizy oraz wyceny.

 

Finalizacja transakcji to podpisanie umowy cesji, która zawiera informacje na temat warunków oraz terminów płatności.


Zapraszamy do kontaktu.

Jeżeli chcą Państwo skontaktować się w sprawie sprzedaży/zlecenia wierzytelności, prosimy o wypełnienie poniższego formularza:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Copyright Fortunato S.A. © 2016
Projekt i realizacja: